**به سایت رسمی انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان گیلان خوش آمدید**  

دیدار دکتر ذبیح نیکفر با مدیر انجمن کلیوی استان گیلان

۲۷ آذر ۱۳۹۷ 740
دیدار دکتر ذبیح نیکفر با مدیر انجمن کلیوی استان گیلان

دکتر ذبیح نیکفر لیالستانی نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با حضور در انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان گیلان در نشستی با آقای هوشنگ رضوان پناه مدیر انجمن کلیوی در استان گیلان لزوم حمایت از بیماران کلیوی را مورد تأکید قرار داد.

1200 بیمار دیالیزی و پیشگیری و اطلاع رسانی

آقای رضوان پناه مدیر انجمن کلیوی گیلان در مورد صدور کارت های دیالیز در طی سه سال گذشته گفت: تا کنون بالغ بر 1200 کارت دیالیز برای بیماران کلیوی صادر شده است ،هر بیمار دیالیزی در هفته 3 جلسه نیاز به دیالیز دارد و هر جلسه دیالیز 4 ساعت بطول می انجامد و 400 هزار تومان هزینه دارد که این رقم در ماه 5 میلیون تومان و در سال برای هر نفر 60 میلیون تومان خواهد بود حال اگر فقط جمعیت 1200 نفری بیماران دیالیزی گیلان را در نظر بگیریم و هزینه های سالانه آنان رقم بسیار سنگین و کمرشکنی خواهد بود که تمام این هزینه ها را دولت پرداخت می کند.

وی افزود: در چنین شرایطی با همه توان پیشگیری و اطلاع رسانی را به جد دنبال می کنیم و در همین راستا تا کنون نشست های بسیار خوبی با صدا و سیما مرکز گیلان،رسانه ها ،دانشگاه علوم پزشکی ،بهزیستی ،آموزش و پرورش ،کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، جمعیت هلال احمر،استانداری گیلان، فرمانداریها،شهرداریها ، شورا های اسلامی و ... برگزار شد که از همراهی و حمایت های همه یاوران همیشه همراه ، نیازمندان خاموش جامعه تشکر و قدردانی می کنم و خواستار تداوم این همراهی ها هستیم.

وی اضافه کرد:با پیشگیری می توان بسیاری از هزینه ها را کاهش داد و ارقام سنگین هزینه های دیالیز را برای عمران و آبادی ، صنعت، کشاورزی ،آموزش و پرورش، بهداشت و درمان ، اشتغال و ... بکار گرفت و به رونق اقتصادی پرداخت.

نیازها و خواسته ها

وی یادآور شد: خانواده بزرگ 3 هزار نفری نیازمندان خاموش جامعه در استان گیلان نیاز به همراهی و حمایت دارند و علاوه بر آن نوسازی، تعمیر و مرمت تخت های دیالیز استان ضروری و حیاتی است و در آستانه بررسی لایحه بودجه 98 نگاه ویژه به انجمن کلیوی یکی دیگر از خواسته های بیماران کلیوی است.

با توجه به 120 هزار نفر از بیماران دیالیزی تحت پوشش در کشور ، هنوز بسیاری از بیماران کلیوی شناسایی نشدند لذا جا دارد این خانواده بزرگ را مجلس شورای اسلامی در آغوش بگیرد و به ندای نیازمندان خاموش پاسخ بدهد. مدیر انجمن کلیوی گیلان در بخش پایانی از دکتر محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه بودجه و دکتر علی نوبخت نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، مهندس صوفی نژاد رئیس هیأت مدیره آسایشگاه کهریزک بخاطر همراهی و حمایت ها تشکر و قدر دانی کرد.

تشکر و قدردانی

دکتر ذبیح نیکفر نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از تلاش و عملکرد خوب مدیریت و همکاران انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان گیلان تشکر و قدردانی کرد و افزود: انسان هایی که هیچ مأمنی ندارند تحت پوشش انجمن هستند لذا از همه توانمندان و خیرین و نیکوکاران میخواهم که با اهدای کمک های نقدی به انجمن بیماران کلیوی را مورد حمایت های مادی و معنوی قرار دهند.

 

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است

پیوندهای تصویری